Sarajevo bez bodova u Mostaru

Zrinjski nadigrao Sarajevo

Aktualni prvak HŠK Zrinjski ugostio je bordo-bijele iz Sarajeva i pred nešto više od 5500 gledatelja upisao nova 3 boda te smanjio zaostatak za liderom Željezničarom na 2 boda.

Već u trećoj minuti susreta „Plemići“ propuštaju izglednu priliku kada Filipović ne uspijeva matirati gostujućeg vratara Pavlovića. Nedugo zatim opet Filipović, samo ovaj put kao asistent krasno upošljava Bencuna koji na kraju blijedo šutira i zadaje laku zadaću Bojanu Pavloviću. U nastavku susreta smo gledali inicijativu Zrinjskog, no domaći ne uspijevaju doći do pogotka te na predah odlaze s rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu mostarska momčad nastavlja s inicijativom, no na pogodak smo čekali do 73.-će minute kada Bilbija nakon velike gužve u protivničkom šesnestercu uspijeva matirati vratara Sarajeva na što su domaće tribine reagirale erupcijom oduševljena. Poslije toga Zrinjski rutinski privodi utakmice kraju te upisuju nova tri boda.

Drago mi je što smo uspjeli pobijediti jednu ovako čvrstu i discipliniranu ekipu kao što je Sarajevo. Hvala gledateljima što su nas došli podržati u ovako velikom broju, a mi im obećajemo zalaganje i predanost do posljednjeg kola te se nadam da ćemo opet skupa slaviti titulu Pod Bijelim Brijegom“ kazao je pomoćni trener Plemića Mario Ivanković

Ovim susretom ni domaća ni gostujuća momčad nisu promjenile mjesto na ljestvici. Zrinjski je uspio smanjiti prednost nad liderom prvenstva Željezničarom na dva boda, a Sarajevo i dalje drži četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.