Bogdanović odveo Pacerse do pobjede

NBA Playoff

Bojan Bogdanović je zabio 30 poena u pobjedi Indiana Pacersa nad Cleveland Cavaliersima 92:90. Pacersi su u seriji poveli sa 2-1.

Samo riječi hvale imaju američki novinari za hrvatskog šutera. Bogdanović je zabio sedam trojki iz devet pokušaja, a ukupan šut mu je bio 11-15. Jako dobar posao cijelu seriju odrađuje u minutama kada je obrambeno zadužen za LeBrona Jamesa.

Cavsi su na poluvrijeme otišli sa 17 poena prednosti, ali to nije bilo dovoljno za "break" i prvo vodstvo u ovoj rundi. James je ostvario učinak od 28 poena, 12 skokova i osam asistencija. Červrta utakmica serije se igra ponovo u Indiani.

Washington Wizardsi su smanjili prednost Toronto Raptorsa na 2-1. Slavili su u Verizon Centru 122:103, a John Wall i Bradley Beal su zabili po 28 poena. Wall je dodao i 14 asistencija. Raptorse je predvodio DeMar DeRozan sa 23. Novi meč u Verizonu ih očekuje u noći sa nedjelje na ponedjeljak.

I Milwaukee Bucksi su došli do prve pobjede u prvoj rundi. Na domaćem terenu su pobijedili Boston Celticse 116:92. Konačno je proradila obrana Bucksa, a do uvjerljive pobjede ih je vodio Khris Middleton sa 23 poena, osam skokova i sedam asistencija. Kod Celticsa se izdvajaju Al Horford sa 16 i Greg Monroe sa 15 ubačenih poena. U nedjelju navečer se igra četvrta utakmica serije u Harris Bradley Centru, a trenutni rezultat je 2-1 za Kelte.