Bekrić sjajnim pogotkom donio tri važna boda Zrinjskom, Željezničar poražen

Liga za prvaka

U okviru 6. kola Lige za prvaka momčad Zrinjskog je preokretom u Bijeljini došla do pobjede (1-2) i tri važna boda u borbi za titulu.

Veliku pomoć Zrinjskom pružila je Krupa koja je na domaćem terenu svladala ekipu Željezničara rezultatom 2-0.

Nije dobro počelo za „plemiće“ domaćini su poveli sjajnim pogotkom Đurića u 19 minuti.

Momčad Blaža Sliškovića odlučnije kreće u nastavak susreta što i rezultira pogotkom u 37. minuti, nakon ubačaja Filipović najviši u skoku je Jakovljević koji matira vratara Lučića te vraća stvari na početak.

U drugom poluvremenu i domaćini su imali svoje šanse Radnik je mogao do vodstva ali je Đurić bio neprecizan.

U 54. minuti Radnik ostaje s igračem manje nakon grubog starta Radovića na Jakovljeviću, Radović zasluženo dobiva drugi žuti karton.

Igrač više posljednjih pola sata bio je dovoljan prvotimcima Blaža Sliškovića da dođu do preokreta.

Zrinjski je stvarao prilike u 80 minuti susreta neprecizan je bio Todorović, dvije minute kasnije udarac Barišića blokira Mekić.

Potpuna terenska inicijativa kulminirala je prekrasnim pogotkom Bekrića u 86. minuti.

Poraz Željezničara u Krupi na Vrbasu od 2-0 od velike je pomoći Zrinjskom koji je sada na velika tri boda prednosti .

U sljedećem kolu Lige za prvaka gledat ćemo izravni okršaj Željezničara i Zrinjskog na Grbavici te će ta utakmica zasigurno riješiti mnoge dileme, i biti od presudne važnosti kako za Zrinjski tako i za Željezničar.

U dvjema utakmicama Lige za opstanak Vitez je na domaćem terenu poražen od Mladosti iz Doboj Kaknja rezultatom 1-2, dok su Čelik i  Borac u Zenici podijelili bodove bilo je (1-1).