Četiri pogotka Guentzela za pobjedu Pittsburgha

Bitka za Pennsylvaniju

Pittsburgh Penguinsi, koji ove godine idu u lov na osvajanje trećeg uzastopnog Stanley Cupa,  napredovali su u drugu rundu Istočne konferencije sinoćnjom pobjedom nad Philadelphia Flyersima.

Pittsburgh je nadvladao poznatog rivala rezultatom 8:5, a Jake Guentzel je upisao četiri pogotka u manje od 14 minuta druge i treće trećine, i doveo Pittsburgh do vodstva od 7:4.

Patric Hornqvist i Sidney Crosby upisali su po tri boda (jedan pogodak i dvije asistencije), a golman Pittsburgha Matt Murray ostvario je 21 obranu.

Napadač Sean Couturier upisao je hat-trick i dvije asistencije, a golman Michal Neuvirth upisao je 20 obrana za Philadelphiju.

Posljednji susret ovih ekipa u playoffu bio je 2012. godine kada je u četiri utakmice postignuto 45 pogodaka. Bitka za Pennsylvaniju 2012. rezultirala je prosjekom od 70.50 kaznenih minuta po utakmici, 9 prekršajnih postupaka i tri utakmice sa više od 8 postignutih pogodaka.

Pittsburgh Penguinsi, koji su ostvarili devetu uzastopnu serijsku pobjedu u doigravanju za Stanley Cup, u drugoj rundi Istočne konferencije će igrati protiv pobjednika serije Washington Capitalsi - Columbus Blue Jacketsi. Washington trenutno vodi 3:2 u seriji.

Nashville Predatorsi su nadvladali Colorado Avalanche u šestoj utakmici prve runde koja im je donijela pobjedu u seriji i napredovanje u drugu rundu Zapadne konferencije. U drugoj rundi Nashville dočekuju Winnipeg Jetse.