Pelicansi na krilima Davisa i Ronda deklasirali Warriorse, Rocketsi vratili break

NBA PLAYOFFS

Košarkaši  New Orleansa svladali su na svom parketu Golden State sa 119:100 u trećoj utakmici polufinalne serije Zapadne konferencije NBA lige i smanjili zaostatak na 2-1 u pobjedama, dok je Houston s uvjerljivih 113:92 slavio na gostovanju u Salt Lake Cityju i poveo sa 2-1 protiv Utah Jazza.

Najzaslužniji za prvu pobjedu Pelicansa u seriji protiv aktualnih NBA prvaka bili su Anthony Davis s 33 poena i 18 skokova te Rajon Rondo koji postigao samo četiri poena, ali podijelio čak 21 asistenciju. Jrue Holiday je postigao 21 poen uz sedam skokova i pet asistencija, a Nikola Mirotić spojio 16 poena i 13 skokova. Nekadašnj igrač Warriorsa Ian Clark postigao je 18 poena.

Najbolji strijelac gostiju bio je Klay Thompson s 26 poena, ali uz šut 9/22. Ništa precizniji nisu bili ni Kevin Durant s 22 poena uz šut iz igre 8/18 te Stephen Curry koji je ubacio 19 poena, ali sa samo šest pogodaka iz 19 pokušaja.

Houston Rocketsi vratili su prednost domaćeg terena nakon pobjede od 113:92 nad Utah Jazzom i sada vode 2:1 u seriji. Igrači Houstona su obavili dobar posao već  u prvoj četvrtini, kada su uspjeli izgraditi prednost od 22 poena. Šut Rocketsa nije bio na zavidnoj razini, ali je zato Utah imala očajnu večer, što je rezultiralo i s 38 poena zaostatka u jednom trenutku treće četvrtini.

James Harden je upisao 25 poena za Rocketse, kao i Eric Gordon. U momčadi Jazza podbacio je Donovan Mitchell, koji je pogodio samo četiri lopte od 16, te je susret završio sa svega 10 koševa.

Četvrta utakmica igra se u noći s nedjelje na ponedjeljak u Salt Lake City-u.