HŠK Zrinjski novi-stari prvak Bosne i Hercegovine

HERCEGOVAČKI DERBI

HŠK Zrinjski Mostar ugostio je aktualnog prvaka kupa NK Široki Brijeg i pred nešto više od 7000 gledatelja pobjedom obranio naslov prvaka Bosne i Hercegovine rezultatom 3:1..

Već u prvoj minuti susreta „Plemići“ su poveli. Udarac iz kuta izveo je Filipović, a najviše skače Hrvoje Barišić te matira nemoćnog vrata gostiju te na semafor stavlja rezultat 1:0. Do kraja prvog poluvremena domaći su nastavili prijetit, a najveću priliku na susretu propušta Handžić kada sam izlazi na vratara Luku Bilborka, ali puca pored desne stative.

U drugom poluvremenu momčad Blaža Sliškovića nastavlja napadati što je rezultiralo povećanjem prednosti u 53.-oj minuti. Srđan Stanić s lijevog krila šalje prizemnu loptu na koju odlično reagira Nemanja Bilbija kojem je ovo deveti gol u sezoni. Gosti su do kraja utakmice uspjeli smanjiti preko Dražana Bagarića, a točku na i, i rekordni šesti naslov prvaka stavio je Miloš Filipović u sudačkoj nadoknadi.

„Što reći?! Kroz cijelu sezonu smo najkonstantija ekipa što je rezultirao naslovom prvaka dva kola prije kraja. Ponosan sam na svog šefa, cijelokupnu momčad te na navijače koji su nas cijele godine pratili kako u Europi, tako i na domaćim terenima. Sretno Širokom Brijegu u borbi za Europu, a nama ne preostaje ništa drugo nego početi slaviti šestu titulu“  kazao je pomoćni trener „Plemića“ Mario Maka Ivanković.

Ovim susretom HŠK Zrinjski je dva gola prije kraja i teoretski novi-stari prvak BH Telecom Premier lige Bosne i Hercegovine. Sljedeći susret gostuje kod ekipe FK Sarajevo, a proslavu naslova prvaka na stadionu „HŠK Zrinjski“  će osjetiti protiv Krupe koja zadnje kolo domaćeg prvenstva gostuje u Mostaru.