Rudeš šokirao Hajduk u Kranjčevićevoj

1. HNL

U sklopu posljednje utakmice 33. kola HT Prve lige zagrebački Rudeš na stadionu u Kranjčevićevoj ugostio je i porazio momčad Hajduka s 2:1.

Krenuo je Hajduk od prve minute dominantno i napadački, ali vrlo rano do pogotka je došao domaćin. Igrala se 14. minuta kada je Rudeš poveo s 1:0. Nakon kombinacije domaćih igrača uslijedila je lopta u prostor za nečuvanog Andersona. Hajdukov vratar Letica je istrčao izvan svog šesnaesterca, ali igrač Rudeša je prije stigao do lopte, iskoristio nesporazum i trenutak nepažnje splitske obrane i pogodio za vodstvo.

Angolac je stigao do svog drugog prvenstvenog pogotka za Rudeš i proslavio ga je vrlo osebujno – atraktivnim saltom.

Hajduk je nastavio pritiskati, ali se u junaka domaće momčadi prometnuo vratar Čondrić u 24. minuti, obranivši vrlo izglednu priliku Hamze. Minutu kasnije pokušao je i Fomitschow, ali njegova lopta nije pronašla put do okvira splitskih vrata.

Do kraja prvog poluvremena igralo se malo smirenije, a onda je prvi dio zaključio Gyurcso koji je na dodavanje Bašića došao u izglednu situaciju pred domaća vrata, no poslao je loptu preko gola.

Atomskim nogometom izabranici Željka Kopića otvorili su nastavak susreta u Kranjčevićevoj. Hajdukov strateg povukao je i prvi potez te umjesto Caktaša u igru uveo Franka Kovačevića.

Gosti su imali potpunu dominaciju, ali nikako nisu uspjevali pretočiti je u pogodak. U 52. minuti Bašić je tukao preko vrata, a četiri minute kasnije Ismajlijev pokušaj glavom prošao je pokraj gola.

U 71. minuti Hajduk je propustio priliku za pogodak. Futacs je sjajno izbacio obranu, loptu je preuzeo Gyurcso, no njegov pokušaj s crte čisti Mesarić.

Sedam minuta kasnije konačno Hajduk dolazi do poravnanja rezultata. Strijelac Anderson napravio je prekršaj na rubu kaznenog prostora, Fomitschow ubacio, a Hamza Barry glavom kaznio loš izlazak domaćeg vratara – 1:1.

Ipak, u 82. minuti novi šok za Splićane.

Prije ubacivanja iz kuta došlo je do naguravanja u kaznenom prostoru Hajduka, a upravo iz tog kornera zagrebački sastav je pogodio za novo vodstvo.

Nakon odbijanja po šesnaestercu lopta je došla do Galileaje koji ju s(p)retno posprema u mrežu Hajduka za, ispostavit će se, konačnih 2:1 i veliku Rudešovu pobjedu za ostanak u ligi.