Šarić i Bogdanović skromni u pobjedama, Jokić ponovno briljirao

NBA

Ante Žižić sinoć je ostvario solidan učinak u pobjedi Cleveland Cavaliersa nad Milwaukee Bucksima, Indiana Pacersi Bojana Bogdanovića su bili bolji od Los Angeles Lakersa Ivice Zubca, dok je  Dario Šarić bio skroman u slavlju svojih Philadelphia 76ersa.

Zvijezda Spursa LaMarcus Aldridge iskoristio je izostanak obrambenog asa Golden State Draymonda Greena i zabio je 18 od svoja 33 poena u zadnjoj četvrtini dvoboja kojeg je San Antonio dobio sa 89:75.

Četvrta uzastopna pobjede Spursa došla je nakon što se Green ozlijedio u drugoj dionici i napustio igru. Kako su od ranije ozlijeđeni i Stephen Curry, Klay Thompson i Kevin Durant, Warriorsi nisu imali puno izgleda, iako su se uspjeli u jednom trenutku vratiti iz 16 poena zaostatka do vodstva 63:61 u četvrtoj četvrtini.

LeBron James je upisao 16. triple-double sezone u pobjedu Cavaliersa 124:117 protiv Milwaukeeja. James je zabio 40, uz 12 skokova i 10 asistencija. Hrvatski centar Ante Žižić je kod pobjednika odigrao 16 minuta i zabio je 13 koševa te upisao šest skokova i jedan blok.

Kevin Love se vratio u redove Cavaliersa nakon šest tjedana pauze zbog loma lijeve ruke i u 25 minuta je zabio 18 koševa. Kod Milwaukeeja najbolji je bio Giannis Antetokounmpo s 37 koševa, a Khris Middleton je dodao 30. Milwaukee je trenutačno osma momčad Istoka, a Cleveland  (41-29) treća.

Dario Šarić je odigrao 27 minuta za Philadelphiju i upisao je pet koševa, jedan skok i tri asistencije. Sixersi su sa 108:94 bili bolji od Charlottea, a najučinkovitiji u redovima domaćina, koji su s omjerom pobjeda i poraza 39-30 šesti na Istoku, bio je Joel Embiid s 25 koševa i 19 skokova, dok je Ben Simmons upisao triple-double s 11 koševa, 12 skokova i 15 asistencija.

Indiana je sa 110:100 nadvisila LA Lakerse. Bojan Bogdanović je odigrao 24 minute za Indianu, upisao je šest koševa, pet skokova i tri asistencije, dok je Ivica Zubac odigrao sedam minuta za Lakerse, a upisao je dva koša, tri skoka i jednu asistenciju.

Najnapetiju utakmicu večeri odigrali su Miami Heat i Denver Nuggets, a nakon dva produžetka Miami je bio bolji sa 149:141. Heat su predvodili James Johanson sa 31 i Kelly Olynyk s 30 poena, dok je Goran Dragić ubacio 20 koševa. Najbolji kod Denvera bio je Nikola Jokić koji je utakmicu završio s 34 koša.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške lige NBA koje su odigrane u ponedjeljak:

Miami Heat - Denver Nuggets                149-141 (dva produžetka)
Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks      124-117
(Ante Žižić je odigrao 16 minuta za Cleveland i zabio je 13 koševa te upisao šest skokova i jedan blok)
Philadelphia 76ers - Charlotte Hornets     108-94
(Dario Šarić je odigrao 27 minuta za Philadelphiju i upisao je pet koševa, jedan skok i tri asistencije)
Indiana Pacers - Los Angeles Lakers        110-100
(Bojan Bogdanović je odigrao 24 minute za Indianu, upisao je šest koševa, pet skokova i tri asistencije; Ivica Zubac je odigrao sedam minuta za Lakerse, upisao je dva koša, tri skoka i jednu asistenciju)
Brooklyn Nets - Memphis Grizzlies          118-115
New York Knicks - Chicago Bulls            110-92
San Antonio Spurs - Golden State Warriors   89-75
Sacramento Kings - Detroit Pistons          90-106