Širokobriješke odbojkašice svladale trećeplasirane OK Centar „ Ort “ Sarajevo

Superliga FBiH

U osmom kolu BiH Superlige HŽOK Smeč na domaćem terenu savladao je gošće iz Sarajeva, OK Centar „ Ort „ rezultatom 3:1 (25:18,17:25,25:17,26:23).

U Prvom setu odbojkašice Smeča su slavile rezultatom 25:18 te je u drugom setu došlo do preokreta i ekipa iz Sarajeva izjednačuje rezultatom 17:25. Igra Širokobriježanki je nakon izgubljenog seta kvalitetno ojačala. Treći set su pobijedile rezultatom 25:17. Jak otpor su pružile obje strane, pogotovo u četvrtom setu, no na posljetku pobjedu je upisala ekipa HŽOK Smeč s rezultatom 26:23.

„Znale smo da će biti teška utakmica, bez obzira na sve ušle smo u teren s optimizmom i s namjerom dat sve od sebe. Pobjeda nam je pridonijela tri boda te korak bliže vrhu tabele. Nadam se da ćemo iskoristiti tu priliku„ izjavila je Glorija Šudić za treći.ba, jedna od iskusnijih igračica HŽOK Smeč ekipe.

U Sljedećem kolu igraju protiv vodeće ekipe OK Igman Ilidža.