Danska zasluženo osvojila svoj prvi naslov prvaka svijeta!

finale

anska je novi prvak svijeta u rukometu! U velikom finalu Svjetskog prvenstva u rukometu nismo gledali rezultatski neizvjesnu utakmicu. Danci su potvrdili apsolutnu dominaciju na turniru te premoćno pobijedili Norvešku s 31:22.

Izabranici Nikolaja Jakobsena tako su ostali neporaženi do samoga kraja na SP-u i uspjeli objediniti olimpijsku i svjetsku titulu prvaka. Norvežani su se raspali već u prvom poluvremenu, a do kraja utakmice nisu dobili ni najmanju šansu vratiti se, pa će tako kući otići sa srebrom, baš kao i prije dvije godine.

Danci su do premijernog naslova došli već u prvom dijelu, koji su dobili s ogromnih sedam razlike (18-11) nošeni fanatičnim bodrenjem 18.000 svojih navijača i zahvaljujući sedam obrana svog vratara Nicklasa Landina.

Da će Danska sigurno doći do pobjede bilo je jasno u 47. minuti kada Landin postiže 25. pogodak za Dansku i donosi dvoznamenkastu prednost svojoj reprezentaciji (25:15), a do kraja utakmice najbolja rukometna reprezentacija na svijetu samo je dodatno demonstrirala silu i pokazala zašto je potpuno zasluženo postala svjetski prvak. Norvežani su doživjeli pravi potop, a Danska je slavila rezultatom 31:22.

Kod Danaca su prednjačili Mikel Hansen sa 7 i Morten Olsen s pet golova, dok je kod Norvežana Magnus Jondahl zabio 8, a Sander Sagosen tri gola.

Uredništvo zadržava pravo cenzure u slučaju govora mržnje ili nepristojnog i neprikladnog govora.