Košarkaši Zrinjskog u finalu prvenstva BiH

MOSTAR

Zrinjski je sa rezultatom 88:72 savladao sarajevski Spars te je tako sa 2-1 u seriji izborio prvo finale prvenstva u BiH u kojem će se susresti sa ekipom Igokea koja je u polufinalu izbacila sarajevsku Bosnu. Ovom pobjedom osigurao je nastup u drugoj ABA ligi.

Od samog početka utakmica je bila zanimljiva i napeta. Sparsi su čuvali vodstvo tijekom cijele druge četvrtine, ista situacija se gledala i u trećoj četvrtini ipak Zrinjski je stalno bio blizu. Dvije minute prije kraja treće četvrtine domaći izjednačavaju na 54:54., ali ne uspijevaju preuzeti vodstvo jer Durmo postiže poene pod faulom pa Sparsi ponovno imaju plus tri poena.

Domaći košarkaši su se mučili sa linije za slobodna bacanja, ali ponovo uspijevaju izjednačiti pola minute prije kraja treće četvrtine. Durmo pogađa trojku sa zvukom sirene pa Sparsi u zadnju četvrtinu ulaze s prednošću 60:57. Nakon dvije minute Zrinjski dolazi do rezultata 60:60, Sokolović pogađa za prednost domaćih. Nastavila se sjajna utakmica trojkom Sokolovića na oduševljenje publike, a potom Ramljak ubacuje trojku za plus osam Zrinjskog.

Smajlagić je povisio na plus deset, a zatim iskoristio dodatno slobodno bacanje. Sparsi nisu imali odgovor na sjajnu seriju domaćih te držali prednost na desetak poena razlike do samog kraja. Utakmicu su pratili  nogometaši Zrinjskog koji su zaradili velike ovacije publike.