Nova drama Zrinjskog i poraz u tijesnoj završnici

ABA 2 LIGA

HKK Zrinjski nije uspio na svojem parketu svladati vodeću momčad ABA 2 lige. KK Primorska je slavila u Mostaru rezultatom 63:66 u okviru sedmog kola. Mostarci su vodili cijelo prvo poluvrijeme, ali u drugom su se gosti probudili.

Iako uz dosta pogrešaka i izgubljenih lopti, Zrinjski je sjajno odigrao prvu četvrtinu. Domaćini su predvođeni Borisom Bakićem došli do vodstva 19:9. U drugu četvrtinu gosti su ušli bolje radeći mini-seriju od 4:0, ali Plemići su brzo uzvratili. Ponovno, uz dosta problema s realizacijom, domaćini su uspješno održavali vodstvo protiv jedine neporažene momčadi Aba 2 lige. No, gosti su pred kraj prvog poluvremena pojačali ritam i smanjili razliku na 28:26.

KK Primorska do prvog vodstva stigla je početkom treće četvrtine tricom Harrisa, a s druge strane odmah je uzvratio Ramljak. Gosti su u trećoj četvrtini preokrenuli rezultat i vodstvo preselili na svoju stranu. Momčad Jurice Golemca lagano je dizala prednost i četvrtina je završila rezultatom 38:48.

Sredinom posljednje četvrtine, tricom Miličevića pa košem Smajlagića Zrinjski je došao na dva poena zaostatka. Plemići su tricom Ramljaka prešli u vodstvo dvije minute prije kraja (63:61), ali gosti su odigrali disciplinirano i ostvarili novu pobjedu. Kod Zrinjskog Marko Ramljak je ubacio 18 koševa, dok je Bakić postigao 12. Pobjednike je predvodio sjajni Harris sa  17 dok ga je u stopu pratio Čakarun sa 16.

HKK Zrinjski: Spieth, Šutalo, Petrić, Smajlagić 8, Sokolović 7, Todorović 8, Šamadan, Ljujić 4, Bakić 12, Ramljak 18 Sixt Primorska: Ferme, Harris 17, Čakarun 16, Kosi, Zupan 5, Marinković 2, Hodžić 8, Jagodić-Kuridža 11, Vujasinović 4, Šiško, Glas, Vončina 3.