Poraz Dinama od Manchestera uz tužan oproštaj od Europskog proljeća

zagreb

GNK Dinamo Zagreb je u okviru 6.-og kola Lige prvaka ugostio najskuplju momčad planete Manchestera City te doživio bolan poraz uz koji se oprostio od Europe.

Modri su krenuli žustro i otvoreno. Stisnuli momčad Pepa  Guardiole već od prve minute i to je urodilo plodom već u desetoj kada Španjolski reprezentativac Dani Olmo postiže sjajan gol. Damian Kadzior se izborio za centaršut, a sedmica dinama reagirala u stilu Van Bastena te bacila Maksimirsko zdanje u delirij.

Nije dugo trebalo čekati na odgovor Engleza. 19.-ta minuta. Gundogan šutira, a Livaković pokazuje zažto je broj jedan viceprvaka svijeta, reprezentacije Hrvatske. Dinamo se trgnuo, uspostavio kontrolu.  U 27.-oj minuti Nikola Moro krade loptu na sredini terena, juri prema golu, ali u naletu ne vidi samog Kadziora, te maksimirski plavi propuštaju udvostručiti svoju prednost.

A osmina finala Lige prvaka na maksimiru je trajala do 34.-e minute, kada Gabriel Jesus daje hladan tuš promrzloj maskimirskoj publici. Igrači Man. City-a očito nisu čuli za „Fair play“, oglušili se na pravilo izbacivanja lopte kada je igrač polegnut na travnjaku, te na nepravedan način poravnali rezultat uz salve zvižduka.

Probudilo je to gledatelje na tribinama. Sjeverna tribina, Bad Blue Boysi su probijali zvučni zid. Stvarali ogromnu buku, ali Dinamo do kraja poluvremena nije uspio do ponovnog vodstva.

U nastavku utakmice Dinamo se potpuno raspao na terenu, kao da je druga momčad izašla u odnosu na prvih 45 minuta. Man City je to iskusno nanjušio, te došao do vodstva već u 50.-oj minuti. Gabriel Jesus je lijepo primio pas Mandy-a sa strane, provrtio obranu modrih te savladao nemoćnog Livakovića za 2:1 i nova tri boda u najavi.

Četiri minute kasnije novi šok. Opet isti akteri. Mandy ovaj put krasno centrira, Gabriel Jesus bježi Dilaveru iza leđa te poentira za 3:1 i svoj prvi hat-trick u ovom natjecanju.

Do kraja susreta bila je to trening utakmica za gostojuću momčad. Sijevnula bi tek poneka kontra domaće momčadi, a „točku na i“ stavio je Phil Foden u 84.-oj minuti kada je okrunio pogotkom malonogometnu akviziciju svoje momčadi.

„Nevjerovatno! Do 34.-e minute smo bili u igri za Ligu prvaka, a onda na najgori mogući način primili gol iz anti fair-play-a“, vrištio  je kapetan domaće momčadi. „U drugom poluvremena smo doživjeli psihički pad i primili dodatna 3 gola. Hvala gledateljima koji su napravili fenomenalnu atmosferu po tko zna koji put ove sezone. Žao mi je što smo ih ostavili bez Europskog proljeća, ali šta je tu je. Okrećemo se obavezama u domaćem prvenstvu“, istaknuo je Arijen Ademi.

Dinamo je nesretno izbačen iz Europskih natjecanja i ne potpuno svojom zaslugom. Shaktar Donetsk je u Ukrajini trebao samo bod otkinuti Atalanti iz Bergama ali su iznenađujuće poraženi, te samim time izbacili Dinamo i iz Europske lige.