Remi Zrinjskog i Mladosti DK za debi Mladena Žižovića na domaćem terenu

razočaranje Plemića

HŠK Zrinjski ugostio je momčad Mladosti iz Doboj-Kaknja te ostvario mršavi bod kojim je ostao na šestom mjestu prvenstvene ljestvice. Konačni rezultat bio je 1:1.

Od prve minute susreta Zrinjski je imao jalovu dominaciju te posjed lopte, no to nije uspio konkretizirati udarcima na gol i tako gostujućeg vratara Velića ostavio bez većeg posla. Tek u 41.-oj minuti vidjeli smo prvi udarac na gol. Gostujući napadač iskusno je sačekao na drugoj stativi, no ne uspijeva dobro zahvatiti lotpu i šalje ju daleko iznad gola domaćeg vratara Antonija Solde, koji je u ovoj utakmici mijenjao ozljeđenog Ivana Brkića.

U nastavku igre u svlačionici mostaraca ostaje iskusni Milijan Govedarica, a trener Mladen Žižović u igru šalje mladog reprezentativca Kristijana Stanića. U 51.-oj minuti nova šansa gostiju. Delić šalje loptu iskosa, Hreljić puca, a Antonijo Soldo pokazuje da itekako dobro može zamjeniti Ivana Brkića. Prvu priliku za Zrinjski vidjeli smo u 49.-oj minuti. Rustemović je pokušao iz slobodnog udarca.

U 60.-oj minuti nova izmjena. Iz igre izlazi veznjak Čurjurić, a ulazi napadač Ivan Lendrić, 6 minuta kasnije Mladost dolazi do vodstva. Englez Famino izvodi korner, lopta se odbija do Anesa Vazde koji matira ovaj put nemoćnog Soldu te pogađa za veliko slavlje gostiju.

Plemići su se uspjeli sabrati do kraja utakmice te u 88.-oj iznuditi udarac s bijele točke. Siguran realizator bio je Edin Rustemovič.

„Nezadovoljan sam igrom i rezultatom. Nismo uspjeli ponoviti utakmicu iz Tuzle gdje smo dominirali svih 90 minuta. Na domaćem terenu kao da osjećamo neki  veliki pritisak. Nastavit ćemo raditi naporno te do zimske pauze probat osvojit maksimalan broj bodova“, kazao je pomoćni trener Plemića Mario Maka Ivanković

Do kraja se ništa nije promjenilo. Mladost je osigurala bod u Mostaru koji joj je prijeko potreban u borbi za ostanak među elitom Premier lige Bosne i Hercegovine.

Od ostalih utakmica 18.-og kola PL BiH odigrale su se tek dvije. Željezničar je u sarajevskom derbiju uspio svladati FK Sarajevo rezultatom 3:1, a FK Sloboda Tuzla i Tuzla City u još jednom gradskom derbiju su podijeli bodove. Bilo je 1:1