Sarajevo i Željezničar bez golova na Koševu

PREMIJER LIGA BIH

U derbiju 5. kola lige za prvaka Sarajevo i Željezničar podijelili su bodove odigravši bez pogodaka.

Prvih 20. minuta susreta obje ekipe su se postavile dosta otvoreno što je omogućilo puno prilika na obje strane.

Na prvu pravu priliku čekalo se do 23. minute, kada je pred golom gostiju Habibić na dodavanje Rahmanovića zatresao vratnicu.

Još jedna sporna situacija dogodila  se u 28. minuti gosti su tražili kazneni udarac nakon što je Bekić u šesnaestercu srušio Vranješa, a sudac Mujić samo je odmahnuo rukom te pokazao da se igra nastavi.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Željezničar je imao još jednu obećavajuću priliku, Zajmović je izišao sam pred vratara Sarajeva, a vratar Pavlović je odličnom intervenciju sačuvao svoju mrežu.

Početak  drugog poluvremena nije donio nikakva veća uzbuđenja, Sarajevo je prvu priliku u drugom poluvremenu imalo u 60. minuti nakon ubačaja iz kuta Velkovski je pokušao glavom a njegov šut ukrotio je vratar Željezničara Kosjevski.

Posljednjih pola sata gledali smo pravu uspavanku, jedinu pravu priliku  u drugom poluvremenu Željezničar je imao u 84. minuti kada je Zajmović izišao jedan na jedan sa Pavlovićem, a vratar bordo tima i ovoga puta je sjajno intervenirao i očuvao svoju mrežu.

To je ujedno bila i posljednja prava prilika na utakmici, te je tako 114 vječiti derbi okončan bez pobjednika iako uzbuđenja nije nedostajalo.

Ovaj remi najviše ide u prilog ekipi Zrinjskog koja je jučerašnjom pobjedom protiv Krupe ponovno zauzela vodeću poziciju.

Zrinjski je vodeći sa 59 bodova zahvaljujući boljoj gol razlici ispred Željezničara, treći je Široki Brijeg  koji je ispustio tri boda u zadnjem dijelu utakmice protiv Radnika iz Bijeljine, susret je završio rezltatom 1:1.

U jedinoj  utakmici lige za opstanak igranoj danas Gošk i Vitez su u Gabeli podijelili bodove (1-1).