Sixersi bolji od Cavsa, Hezonja solidan u porazu Magica

nba

Philadelphia 76ersi su u direktnom okršaju za treće mjesto konferencije svladali Cleveland Cavalierse 132:130. Dario Šarić je skupio po tri poena, skoka i asistencije. Mario Hezonja je postigao 11 poena u teškom porazu Orlando Magica od Charlotte Hornetsa 137:100.

Šarić se vratio u startnu postavu nakon tri propuštene utakmice i pomogao svojoj ekipi u važnoj utakmici koja bi Sixerse mogla dovesti do treće pozicije u Istočnoj konferenciji. Philadelphia je tako stigla do svoje 13. uzastopne pobjede, kojom su se izjednačili s Clevelandom, ali imaju jedan poraz manje.

Domaćini su imali veliku prednost od samog početka utakmice, na poluvrijeme se otišlo sa 23 poena prednosti. No, sjajna partija LeBrona Jamesa u nastavku je dovela utakmicu u egal. James je završio s triple-double učinkom od 44 poena i po 11 skokova i asistencija. Triple-double je s druge strane upisao i Ben Simmons, koji je skupio 27 poena, 15 skokova i 13 asistencija.

Toronto Raptorsi su uvjerljivom pobjedom nad Indiana Pacersima osigurali prvo mjesto Istočne konferencije, a Pacersi su ostali samo na matematičkoj šansi za osvajanje četvrtog mjesta koje donosi prednost domaćeg parketa. Bojan Bogdanović je za 17 minuta igre upisao tek pet poena, a Raptorsi su slavili 92:73.

Nakon poraza od Nuggetsa, Minnesota Timberwolvesi su upisali važnu pobjedu na gostovanju Lakersima 113:96. Ivica Zubac je za 22 minute na parketu postigao 14 poena i upisao devet skokova.

Goste je predvodio Jeff Teague sa 25 poena, a navijače Wolvesa sigurno veseli povratak Jimmyja Butlera na parket. U svom prvom meču još od All Star pauze, Butler je ubacio 18 poena. Minnesota se i dalje nalazi na osmom, posljednjem mjestu koje vodi u doigravanje sa samo pobjedom više od Denvera. Odluka o putniku u doigravanje će se vjerojatno saznati u posljednjem kolu regularne sezone kada će se Wolvesi dočekati upravo Nuggetse.

Orlando je doživio težak poraz na domaćem terenu od Charlotte Hornetsa. Hezonja se našao u početnoj petorci i ostvario učinak od 11 poena, pet skokova i dvije asistencije. Hornetse je predvodio Malik Monk sa 26 poena.