Svjetski poznati virtuoz na violončelu, prepoznat po strastvenim izvedbama i neponovljivoj karizmi, pokrenuo je svoj najveći i najodvažniji projekt do sada “Music Unites the World”. Ovaj projekt nije samo glazbeno putovanje, već globalni manifest jedinstva, dokaz da glazba ne poznaje prepreke ni podjele. Prvi put u povijesti, jedan umjetnik izvest će prepoznatljivu pjesmu iz svake zemlje na svijetu, potvrđujući ono što ljubitelji glazbe odavno znaju. Glazba je univerzalni jezik koji svi razumiju, bez obzira na podrijetlo, kulturu ili jezik.
“Želim dokazati, jednom zauvijek, da glazba povezuje i ujedinjuje svaku naciju, svaku kulturu i svakog čovjeka na ovom planetu. Zato sam odlučio odsvirati po jednu pjesmu iz svake zemlje. Projekt neće stati dok ne odsviram pjesmu iz svakog kutka svijeta” dodao je Hauser, prenosi Večernji list.
Pogledajte ovu objavu na Instagramu.
“Halid Bešlić simbol je emocije i autentičnosti te je ujedno i jedan od najvećih interpretatora narodne glazbe. Godinama gradi most između tradicije i modernog zvuka, ostajući vjeran izvornom sevdahu. Halid je umjetnik koji emociju prenosi ravno u srce, a ova pjesma ima nevjerojatnu moć – čim je čuješ, osjetiš prošlost, uspomene i onu iskrenu ljubav koju nosi samo mladost”, izjavio je Hauser.
Pogledajte ovu objavu na Instagramu.
Ostale pjesme iz ovoga projekta možete pratiti na Instagram stranici hausercello.
Večernji list/ tomislavcity
Objava Stjepan Hauser obradio hit Halida Bešlića: Poslušajte kako zvuči “Prvi poljubac” na violončelu pojavila se prvi puta na Tomislav City.


