Nexe iz Našica porazio Izviđača u Ljubuškom

seha liga

U derbiju začelja regionalne SEHA lige rukometaši Izviđača poraženi su od Nexe rezultatom 27:30 (15-18). Hrvatski viceprvak nanio je „Skautima“ 11. poraz u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom pred približno 1500 gledatelja.

Gosti iz Našica su držali prednost od početka do kraja utakmice i zasluženo odnijeli bodove iz Ljubuškog. Izviđač je loše krenuo u utakmicu, no Josip Šarac s 5 pogodaka u prvom poluvremenu i sjajni golman Kvesić s nekoliko uzastopnih obrana ne dozvoljavaju gostima iz Našica da naprave veću razliku.

Izviđač, kao što smo navikli gledati ove sezone, loše otvara prvo poluvrijeme i gosti u 43. minuti odlaze na čak 8 golova prednosti. „Skauti“ u nastavku golovima Hrstića i Šarca prave seriju 6-0 i približavaju se na samo dva gola zaostatka (23-25). Za potpuni preokret nedostajalo je prije svega iskustva, a i sreće. Mladoj momčadi Izviđača je u posljednjih 10 minuta nestalo snage i gosti iz Našica su utakmicu rutinski priveli kraju, držeći prednost od 2-3 gola razlike.

Veliki peh za Izviđač je neigranje ponajboljeg igrača Maria Pavlaka koji je zbog temperature propustio utakmice. Bez Pavlakove kreacije napad „Skauta“ je patio.

Najbolji u redovima Izviđača bili su domaći momci Matej Hrstić i Josip Šarac. Obojica su zabila po osam golova. Josip Božić Pavletić bio je najbolji strijelac Nexea sa sedam postignutih golova.

Izviđač se trenutno nalazi na posljednjem devetom mjestu s tri osvojena boda, dok je Nexe osmi sa devet bodova. „Skauti“ svoj put u SEHA ligi nastavljaju u subotu kada im u goste dolazi rukometni velikan, europski viceprvak, mađarski Veszprem.