Pobjeda HŠK Posušja nad HNK Tomislav

nogomet

HŠK Posušje je danas u posljednjoj pripremnoj utakmici uoči nastavka m:tel Prve lige FBiH na GS Mokri Dolac ugostilo ekipu HNK Tomislav. Slavili su domaći rezultatom 3:1.

Prvi su do gola došli gosti sredinom prvog poluvremena kada koriste zbunjenost obrane Posušja te prvu ozbiljnu priliku pretvaraju u pogodak. Nakon toga domaći ubacuju u veću brzinu i preokretom dolaze do pobjede. Prvo je pogodio Ivan Bubalo za izjednačenje pa je u drugom poluvremenu Dominik Begić s dva postignuta gola donio pobjedu domaćima.

Trener domaćih, Denis Ćorić, iskoristio je ovu posljednju pripremnu utakmicu za rotiranje velikog broja igrača kako bi donio konačnu odluku o udarnih 11 koji će ući u drugi dio prvenstva.

HŠK Posušje za 8 dana čeka nastavak m:tel Prve lige FBiH kada na Mokri Dolac dolazi ekipa NK TOŠK Tešanj. Igrači Denisa Ćorića nakon odrađenog prvog dijela sezone drže prvo mjesto na ljestvici sa 31 osvojenim bodom, a prate ih FK Rudar Kakanj sa 30 i NK TOŠK Tešanj sa 28 osvojenih bodova.

Zbog povoljne epidemiološke situacije u Zapadnohercegovačkoj županiji, krizni stožer ZHŽ donio je odluku da na utakmicama može biti prisutan određen broj navijača. Zbog toga ekipa HŠK Posušja poslala je upit NSFBiH da im se dopusti korištenje barem 10% kapaciteta stadiona za nastavak sezone. Još se čeka na odgovor Nacionalnog saveza.

Ugodno subotnje popodne privuklo je veliki broj domaćih navijača koji su došli iskazati podršku svojim igračima. Broj gledatelja procjenjuje se na oko 500.