Don Đuro Bender proslavio 50 godina svećeništva sa župnom zajednicom župe Gradina

Danas je don Đuro Bender, župnik župe Mučeništva sv. Ivana Krstitelja – Glavosjek, Gradina, i dekan Broćanskog dekanata, proslavio 50 godina svećeništva u župnoj crkvi na Gradini uz svečanu svetu misu i druženje sa župljanima, rodbinom, prijateljima i uzvanicima.

Na misnom slavlju don Nikola Menalo, vikar Mostarsko-duvanjske i Trebinjsko-mrkanske biskupije, fra Miro Šego, vikar Hercegovačke franjevačke provincije i subraća svećenici, zajedno sa slavljenikom, predvodili su misno slavlje, a don Nikola Menalo je propovijedao o Božjoj milosti koju primamo tijekom života.

Don Đuro je zahvalio Bogu, obitelji, župljanima, i svima koji su bili uključeni u organizaciju proslave. Obljetnicu je također proslavio 4. srpnja sa biskupom Petrom Palićem i danas je podijelio radost sa župljanima organizirajući prigodno druženje na kojem je izrazio zahvalu svima.

Uz čestitke izaslanika biskupa i lokalnih vlasti, župljani su uveličali proslavu zlatnog jubileja don Đure Bendera, zahvaljujući mu na dugogodišnjem posvećenom radu u župi Gradina.

Izvor: ( citluk.ba / Treci.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima