back to top

Na turniru UEFA U-16 reprezentacija žena u Hadžićima, reprezentacija Bosne i Hercegovine je pobijedila Sjevernu Makedoniju rezultatom 3:0.

Utakmica je bila dinamična od početka, a već u trećoj minuti Ana Jurić je postigla prvi gol. BiH igračice su održavale visok ritam tokom cijelog meča, napadajući i stvarajući prilike za gol. U 35. minuti Amina Krpo je udvostručila prednost bh. tima. U drugom poluvremenu, BiH ekipa je nastavila s terenskom inicijativom, a u 81. minuti Marija Mihalea Maslać je postigla treći gol, osiguravajući pobjedu za ekipu pod vođstvom Ivana Kvesića, koji je uspješno debitirao na klupi bh. ženske kadetske reprezentacije.

Interesantno je da je mlada Neumljanka Marija Mihaela Maslać ponosno nosila kapitensku traku reprezentacije tokom ove utakmice. Nakon Doris Bačić, koja je nosila istu za Hrvatsku reprezentaciju, ovo je još jedna djevojka iz Neuma koja je postigla značajan uspjeh u nogometu.

O Mihaeli smo već pisali, a njen uspjeh je ponos ne samo njenim roditeljima, već i klubu HNK Neum i lokalnoj zajednici.