back to top

FOTO| Mihaela Maslać postala kapetanica BiH reprezentacije

Na UEFA razvojnom turniru ženskih U-16 reprezentacija, u Hadžićima je započela takmičenje.

BH reprezentacija je u prvom kolu pobijedila Sjevernu Makedoniju rezultatom 3:0.

Utakmica je bila dinamična od samog početka, s prvim golom u trećoj minuti, postignutim od Ane Jurić. BiH igračice su održavale visok ritam tokom cijelog meča, napadajući i stvarajući prilike za golove. Amina Krpo je udvostručila prednost u 35. minuti. U drugom poluvremenu, BiH ekipa je nastavila sa inicijativom na terenu, a u 81. minuti Marija Mihalea Maslać je postigla treći gol, osiguravajući pobjedu za izabranice Ivana Kvesića koji je uspješno debitirao na klupi bh. ženske kadetske reprezentacije.

Interesantno je da je mlada Neumljanka Marija Mihaela Maslać bila kapiten reprezentacije u ovoj utakmici, što je još jedan veliki uspjeh za nogomet iz Neuma, nakon Doris Bačić koja je nosila kapetansku traku za Hrvatsku.