Gradonačelnik Mostara dr. Mario Kordić danas se sastao s Manfredom Pentzom, ministrom savezne države Hessen za europske poslove i ministrom za savezne poslove SR Njemačke u Gradskoj vijećnici.
Dr. Kordić je informisao Pentza o izazovima koje je gradska vlast uspješno prevladala u posljednje tri i pol godine. Njemački dužnosnik istakao je veliki potencijal Bosne i Hercegovine i Grada Mostara te važnost pristupanja Europskoj uniji.
Prijateljstvo između Bosne i Hercegovine i Njemačke, te Grada Mostara i savezne pokrajine Hessen je također istaknuto.
Sugovornici su se dogovorili oko nastavka razgovora radi unapređenja odnosa i podrške europskom putu Bosne i Hercegovine.
U delegaciji ministra Pentza su bili Utta Stettner, ravnateljica državnog ureda za europske i međunarodne poslove, Rebecca Kleinschmidt, članica državnog ureda za međunarodne poslove, Barbara Kleeblatt, glasnogovornica ministra i Franjo Akmadža, savjetnik ministra.
Izvor: ( www.mostar.ba / Treci.ba )


