Danas je Grad Ljubuški bio domaćin svečanog potpisivanja ugovora o sufinanciranju projekata korisnika sa sredstvima iz Proračuna Federacije BiH za 2024. godinu. Ova sredstva su namijenjena za transfere u oblastima kao što su zaštita nacionalnih spomenika, projekti utopljavanja zgrada radi uštede energije te sanacija šteta nastalih uslijed poplava i klizišta.
Federalni ministar prostornog uređenja Željko Nedić danas je potpisao ugovore u vrijednosti od 1.948.000 KM u prostorijama Gradske uprave Ljubuški. Ukupno je potpisano 21 ugovor s gradonačelnicima i načelnicima 10 hercegovačkih gradova i općina, uključujući Grad Ljubuški, Grad Široki Brijeg, Općina Grude, Općina Posušje, Grad Mostar, Grad Stolac, Općina Čitluk, Općina Neum, Općina Ravno i Župa svetog Mihovila arkanđela Drinovci Grude. Također, dopredsjednik Vlade FBIH i federalni ministar financija Toni Kraljević prisustvovao je ovom potpisivanju.
Gradonačelnik Ljubuškog, Vedran Markotić, istakao je značaj potpisanih ugovora vrijednih preko 400.000 KM, zahvaljujući višim razinama vlasti na podršci koja puno znači.
Pogledajte video izjave federalnog ministra prostornog uređenja Željka Nedića i gradonačelnika Ljubuškog Vedrana Markotića.

… (Ostatak teksta se nastavlja s HTML tagovima kao u originalnom tekstu)
Izvor: ( radioljubuski.ba / Treci.ba )


