back to top

Minimalan poraz Posušja na Mokrom docu

U 29. kolu WWin lige, Posušje je na Mokrom Docu ugostilo ekipu Zrinjskog, a na kraju je gostujuća ekipa iz Mostara slavila minimalnom pobjedom od 1:0.

Prva prava prilika viđena je u 11. minuti. Hanuljak je izgubio loptu na sredini terena, otvorila se kontra za goste, povukao je Malekinušić, a Ćuže iz dobre situacije šutira visoko preko gola, propala je sjajna prilika za goste. Velika prilika za Posušje u 19. minuti. Maglica je šutirao, Petrović je skrenuo loptu koja pogađa stativu gola Zrinjskog, najbolja šansa na utakmici za domaćine. U 32. minuti dosuđen je penal za goste iz Mostara. Golman Posušja je ispustio loptu, ona je pogodila Vrgoća u ruku, a Peljto je pokazao na bijelu točku. Loptu je uzeo Bilbija i sigurno pogodio za 0:1.

U 45. minuti opravdano je poništen pogodak Brkovića, tako da nije bilo izjednačenja i na odmor se otišlo rezultatom 0:1. Nastavak duela donosi dobar nogomet. U 51. minuti dobra kontra Zrinjskog, Ćuže je pokušao uposliti Sabljića, ali dobro reagira obrana domaćeg tima.

Posušje ozbiljnije prijeti u 63. minuti, Mandić je pokušao sa 25 metara, lopta je otišla daleko od gola. Pokušaj Magdića glavom u 70. minuti, bez opasnosti po gol Posušaka. U finišu meča nije bilo previše uzbuđenja pred oba gola, kao ni nekih izrazitih prilika, tako da je ostalo do kraja 1:0 za Zrinjski koji tako matematički još ostaje u utrci za titulu prvaka Bosne i Hercegovine zajedno s ekipom Borca.

Objava Minimalan poraz Posušja na Mokrom docu pojavila se prvi puta na Posušje.info.