back to top

Ministarstvo turizma odobrilo sredstva za projekte u Livnu, Ljubuškom i Mostaru.

Ministrica Pozder potpisala je ugovore s predstavnicima udruženja starih zanata iz Goražda, Pannonica Tuzla i Novitasa Livno za podršku turističkim manifestacijama od lokalnog značaja. Također, podržani su projekti Ljeto na Panonskom jezeru, Okusi selo i Koćuša Ljubuški.

 

Podržano je i sufinanciranje promocije turizma, poput Termalne rivijere na Ilidži, projekta Žene u pokretu s magazinom Gracija i brendiranja destinacije Milo Selo kod Lukavca.

 

Ministrica ističe važnost jačanja turističke ponude kroz video promociju te planira dalji razvoj kako bi zemlja postala prepoznatljiva turistička destinacija. Federalno ministarstvo okoliša i turizma primilo je 361 aplikaciju za Javni poziv za tekući transfer, a odabrane su 208 aplikacija raspoređene na pet programa.

 

Ulagači u turizam su važni za razvoj destinacija i Ministarstvo će nastaviti podržavati sve koji unapređuju turističku ponudu i promovišu naše destinacije kao poželjne, naglašavaju iz Ministarstva.

033.ba

Izvor: ( livnovine.com / Treci.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima