Hrvatska trenutno bilježi najveći rast potrošačkih cijena u regiji, što izaziva nezadovoljstvo među građanima.
Kao reakcija na poskupljenja, društvenim mrežama širi se inicijativa za bojkot kupovine i trgovačkih lanaca, planiran za petak, 24. siječnja, pišu hrvatski mediji.
U nastavku u cijelosti prenosimo samo jednu od njih.
– Dana 24. siječnja u Hrvatskoj je bojkot protiv visokih cijena prehrane. Pozivaju se ljudi da taj dan nitko ništa ne kupuje, ali ništa. Osigurajte se za taj dan kao da je nedjelja. U Ujedinjenom Kraljevstvu isto se dogodilo s gorivom, drugi dan pala je za 15 penija po litri, ali isto tako digli su plaće za £100 mjesečno.
Post “Ne kupujte ništa”: Poziv na bojkot trgovina preplavio društvene mreže je prvi puta viđen na Grude Online.


