Proslava 25. obljetnice komemoracije za nevine žrtve komunističkog režima koji su ubijeni i bačeni u Husinu jamu na Vaganju na Kamešnici, održana je u subotu, 7. rujna. Misu je predvodio umirovljeni banjolučki pomoćni biskup Marko Semren zajedno sa fra Božom Norcem-Kljajom, fra Marinkom Vukmanom, i vlč. Antom Kutlešom. Povjesničar Ivan Kozlica je održao govor prije misnog slavlja naglašavajući važnost okupljanja i molitve za nevine žrtve. Biskup Semren je istakao da je ova komemoracija važna za obilježavanje stradanja žitelja cetinskog i livanjskog kraja. Spomen-slavlje završeno je molitvom odrješenja nad Husinom jamom, a vijence su položila izaslanstva iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.
Na misi su se okupili vjernici iz različitih krajeva Dalmacije, a komemoracija je održana pod pokroviteljstvom Grada Livna. Branitelji su pripremili prigodni ručak za hodočasnike.


ika.hkm.hr

Izvor: ( relax-portal.info / Treci.ba )


