Partneri su se sastali u prostorijama Asocijacije za ekonomski razvoj REDAH u okviru projekta Obuke za zapošljavanje u turističko-ugostiteljskom sektoru u Hercegovini.
Razgovarali su o budućim aktivnostima prema akcijskom planu, a obuke za kuhare, konobare i sobarice pružit će kandidatima potrebna znanja i vještine za uspješan rad u turističko-ugostiteljskom sektoru.
Program “Pokreni svoj posao” omogućit će najboljim kandidatima da dobiju financijsku podršku za pokretanje vlastitog biznisa.
Lokalno partnerstvo Neum, Stolac i Ravno je dio projekta podržanog od strane Europske unije i Međunarodne organizacije rada.
Cilj projekta je unaprijediti zapošljavanje u lokalnim zajednicama i poboljšati prilike za zapošljavanje osoba u nepovoljnom položaju na tržištu rada.
Više o Obukama za kuhare, konobare i sobarice u Hercegovini možete pročitati na Grude Online.
Izvor: ( www.grude-online.info / Treci.ba )


