Zborovi, koji animiraju liturgijska slavlja u župi Humac, veliki mješoviti zbor sv. Ante i dječji zbor Ljiljani svetog Ante su sinoć održali tradicionalni koncert posvećen Gospi u staroj crkvi na Humcu. Izveli su najljepše marijanske pjesme pod ravnanjem prof. Zdenka Vištice i uz pratnju prof. Marka Salavarde.
Večer je vodio fra Andrija Šego, koji je u uvodnom obraćanju spomenuo važnost štovanja Gospe za hrvatski narod kroz povijest, citirajući riječi velikog Ivana Meštrovića.
Uz nadahnute riječi poziva fra Andrije Šege, posjetitelji su u tihoj i posvećenoj atmosferi uživali u izvedbama zborova.


Na kraju večeri, humački župnik i gvardijan fra Dario Dodig zahvalio je zborovima i njihovim vođama na trudu i ljepoti koju donose liturgijskim slavljima svake nedjelje.
Za sve koji nisu mogli biti prisutni na Humcu, prijenos koncerta možete pogledati na YouTube kanalu Maria Vision Medjugorje.
B.Medić / Radio Ljubuški
Objava Održan koncert “Salve Regina” na Humcu: Humački zborovi su ponos naše zajednice! pojavila se prvi puta na RADIO LJUBUŠKI.
Izvor: ( radioljubuski.ba / Treci.ba )


