U zgradi Vlade HNŽ održana je ustrojbena sjednica Zdravstvenog vijeća Ministarstva zdravstva, rada i socijalne skrbi HNŽ-a.
U novom sastavu koji čine: predstavnici pacijenata, udruženja, Liječnička komora HNŽ-a, Zavod zdravstvenog osiguranja HNŽ-a, Zavod za javno zdravlje HNŽ-a.
Sindikata liječnika medicine i stomatologije FBiH i Ministarstva zdravstva, rada i socijalne skrbi HNŽ-a, saopćeno je u utorak iz Vlade HNŽ-a.
Poslovi Zdravstvenog vijeća utvrđeni su člankom 71. Zakona o pravima, obavezama i odgovornostima pacijenata.
U okviru svoje nadležnosti Vijeće je ovlašteno donositi odgovarajuće preporuke i zaključke.
Sve u cilju poboljšanja prava pacijenata na području Županije, navode iz Vlade.
Ističu i da je na sjednici razmatran Poslovnik o radu Zdravstvenog vijeća.
Članovi su donijeli zaključak da se zatraže izvještaji zdravstvenih vijeća jedinica lokalne samouprave kao i izvještaji zdravstvenih ustanova o zaprimljenim i riješenim prigovorima pacijenata te izvještaji vezani za pokrenute sudske postupke protiv zdravstvenih ustanova.
Objava Održana ustrojbena sjednica Zdravstvenog vijeća HNŽ-a pojavila se prvi puta na Čapljinski portal.
Izvor: ( caportal.net / Treci.ba )


