back to top

Počinje vakcinacija protiv gripa u Federaciji BiH

Zavod za javno zdravstvo Federacije Bosne i Hercegovine je osigurao određenu količinu četverovalentnog inaktiviranog cjepiva protiv sezonske gripe i distribuirao po županijama u Federaciji BiH.

Kao i u prethodnim godinama, ovo besplatno cjepivo je dostupno za imunizaciju prvenstveno zdravstvenih radnika u Federaciji BiH.

Također, određena količina ovog cjepiva je besplatno dostupna za stanovništvo koje spada u prioritetne skupine za imunizaciju protiv sezonske gripe, uključujući osobe starije od 65 godina, štićenike domova za starije osobe i institucije za njegu kroničnih bolesnika, kao i radnike u tim institucijama.

To uključuje i osobe s kroničnim oboljenjima (uključujući djecu) posebno oboljenjima srca i pluća, djecu s oštećenim plućnim funkcijama i kongenitalnim manama, te trudnice.

Ako osoba kojoj se preporučuje imunizacija zbog zdravstvenog stanja ne može biti cijepljena (zbog kontraindikacija), osobe iz njihove bliske okoline (kućni kontakti, pružatelji kućne medicinske njege i sl.) mogu se cijepiti umjesto njih pod istim uvjetima.

Kantonalni zavodi za javno zdravstvo u Federaciji BiH također imaju određene količine cjepiva protiv gripe na raspolaganju.

Imunizacija protiv sezonske gripe u Zavodu za javno zdravstvo Federacije BiH počinje 28. listopada.

Zavod za javno zdravstvo Federacije BiH poziva stanovništvo, posebno starije osobe i osobe s kroničnim bolestima, da se cijepe protiv sezonske gripe, s početkom 28. listopada.

Svi zainteresirani mogu doći na cijepljenje svaki dan od 9 do 13 sati u Zavodu za javno zdravstvo Federacije BiH u obje organizacijske jedinice.

Zbog ograničene količine cjepiva, preporučuje se telefonski dogovor termina za cijepljenje kako bi se izbjegle gužve i smanjila mogućnost širenja respiratornih infekcija. Kontakt informacije za dogovor su: Zavod za javno zdravstvo Federacije BiH u Mostaru – Vukovarska 46 (Ambulanta za nadzor zdravstvenog stanja, 036/382-106); Zavod za javno zdravstvo Federacije BiH u Sarajevu – Titova 9 (Ambulanta za nadzor zdravstvenog stanja, 033/564-639).

Imunizacija protiv gripe u Federaciji Bosne i Hercegovine će trajati do isteka zaliha cjepiva.

Za više informacija o imunizaciji protiv gripe, molimo obratite se svom domu zdravlja, nadležnom kantonalnom zavodu za javno zdravstvo ili ambulantama Zavoda za javno zdravstvo FBiH, stoji u priopćenju iz Zavoda za javno zdravstvo FBiH.

Objava Počinje imunizacija protiv gripe u Federaciji BiH pojavila se prvi puta na Čapljinski portal.

Izvor: ( caportal.net / Treci.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima