U prostorijama šumarije Tomislavgrad održan je radni sastanak sa predstavnicima Biciklističkog kluba Tomislavgrad u petak, 13. rujna. Sastanku su prisustvovali Joško Zvonar i Jozo Čamber iz BK Tomislavgrad. Glavna tema sastanka bila je uređivanje biciklističkih i pješačkih staza u šumi tokom sječe i izvoza drvnih sortimenata.
Predstavnici BK Tomislavgrad zamolili su djelatnike šumarije Tomislavgrad da upozore izvođače sječe i izvoza šume da vode računa o stazama koje koriste rekreativci, te da grane odlažu dalje od staza kako bi se staze održavale prohodnim.
Upravitelj Šumarije Tomislavgrad Krešimir Jurič podržao je ovaj prijedlog i predložio predstavnicima BK Tomislavgrad da snime staze koje koriste uz pomoć GPS-a i dostave snimljene trase šumariji Tomislavgrad, kako bi se generirali projekti biotehničkih mjera u reviru Kologaj – Tušnica.
Dogovoren je novi sastanak početkom sljedeće godine. Tada će Šumarija Tomislavgrad imati trogodišnji plan pošumljavanja i izgradnje šumskih puteva, a na sastanak će biti pozvani predstavnici svih interesnih grupa da iznesu svoje prijedloge i sugestije.
Glasnogovornik Šumarije Tomislavgrad
Marko Zorić
Objava U šumariji Tomislavgrad održan radni sastanak s predstavnicima Biciklističkog kluba Tomislavgrad pojavila se prvi puta na Tomislav City.
Izvor: ( tomislavcity.com / Treci.ba )


