Sedamnaest jedinica krvi iz Rakitna poslato u SKB Mostar

U sklopu obilježavanja Svjetskog dana dragovoljnih darivatelja krvi (14. lipnja), Crveni križ općine Posušje je organizirao treću akciju darivanja krvi ove godine u prostorijama Osnovne škole Ante Brune Bušića u Rakitnu.

Odazvalo se 24 osobe koje su prošle liječnički pregled, od kojih je 17 uspješno darovalo krv, dok su 7 osoba vraćene zbog manjih zdravstvenih problema.

Petočlanu medicinsku ekipu Transfuzijskog centra Sveučilišne kliničke bolnice Mostar predvodio je dr. Martina Leovac, izrazivši zahvalnost osoblju i volonterima Crvenog križa na organizaciji akcije i zadovoljstvo prikupljenim dozama krvi.

Crveni križ općine Posušje zahvaljuje svim darivateljima krvi i podršci mjesnih zajednica Poklečani i Sutina, župnim uredima, rukovodstvu i osoblju Osnovne škole Ante Brune Bušića, kao i volonterkama koje su pomagale u ovoj plemenitoj akciji.







Objava Sedamnaest doza krvi iz Rakitna upućeno u SKB Mostar pojavila se prvi puta na Posušje.info.

Izvor: ( www.posusje.info / Treci.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima