back to top

Tri zlata za “poskoke”: Dominik Jukić najbolji junior u Federaciji BiH

Snimljeno je Federalno prvenstvo taekwondo u Visokom gdje je TKD klub „Poskok“ iz Posušja osvojio 11 medalja u sportskim borbama i formama: 2 zlata, 3 srebra i 2 bronce u borbama, te još 1 zlato, 1 srebro i 2 bronze u formama.

Federalno prvenstvo Taekwondo Federacije BiH održano je u nedjelju, 21. travnja, u Visokom. Na ovom natjecanju sudjelovalo je oko 400 natjecatelja iz cijele Federacije BiH u svim kategorijama, u borbama i formama. Članovi Taekwondo kluba „Poskok“ iz Posušja su također sudjelovali u oba dijela natjecanja s izvrsnim rezultatima.

U sportskim borbama, od 10 natjecatelja, osvojeno je 7 medalja.

Najuspješniji borac iz Posušja bio je Dominik Jukić koji je u kategoriji juniora do 68 kg osvojio zlatnu medalju. Pored Dominika, zlatnu medalju je osvojila i Anamarija Miličević. Srebro su osvojili Mihaela Senjak, Filipa Bašić i Boris Gavrić, dok su broncu osvojili Šimun Topić i Filipa Bakula.

U natjecanjima za medalje, Lucija Pirić, Magdalena Gavran i Marta Grubišić su ovaj put izgubile.

U formama, šest natjecatelja je osvojilo 4 medalje.

Ivan Penava je osvojio zlatnu medalju, Jelena Penava srebrnu, dok su Ema Bašić i Lucija Barać osvojile bronzane medalje. Petra Lončar i Anđa Tomić ovaj put ostale su bez medalja.

Čestitke svoj borcima i trenerima na izvrsnim rezultatima!