U Gradskoj vijećnici Grada Mostara večeras je otvorena izložba 3:3 Energija mjesta, koja donosi pregled radova studenata treće godine preddiplomskog sveučilišnog studija Arhitekture i urbanizma Sveučilišta u Mostaru, nastalih u okviru kolegija Zgrade društvenog standarda.
Na svečanom otvaranju prisutnima se u ime gradonačelnika Grada Mostara Maria Kordića obratio načelnik Odjela za organizaciju, pravne poslove, opću upravu, civilnu zaštitu i vatrogastvo Slaviša Kovačević. On je tom prigodom istaknuo kako Grad Mostar podržave sve projekte koji imaju za cilj promociju znanja i vještina važnih za razvoj društva.

Dekan Fakulteta građevinarstva, arhitekture i geodezije Sveučilišta u Mostaru prof. dr. sc. Mladen Kustura zahvalio je svim studentima i profesorima koji su vrijedno radili na projektu, kao i Gradskoj upravi na prijemu i suradnji, naglasivši kako će nastaviti prezentiranje znanje koje se usvaja na fakultetu.

Voditelj kolegija Ivan Jurić istaknuo je kako se predstavljeni projekti bavi temom Nove Treće osnovne škole u Mostaru, kroz istraživanje suvremene obrazovne arhitekture i njezine uloge u urbanom kontekstu. Zadatak je obuhvaćao projektiranje škole za oko 312 učenika, s jasno definiranim funkcionalnim cjelinama te naglaskom na fleksibilnost prostora i integraciju vanjskih sadržaja u nastavni proces.

Radovi istražuju odnos između prostora za učenje, zajedničkih sadržaja i šire zajednice, promatrajući školu kao otvoren i dinamičan sustav.

Izložba ostaje otvorena do četvrtka, a na današnjem otvaranju dodijeljena je nagrada za najbolji studentski rad koja je otišla u ruke Ane Soldo.


