Ugovor o upravljanju lovištima na području Hercegbosanske županije potpisan

Ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Hercegbosanske županije Božo Perić danas je u zgradi Vlade potpisao Ugovor s direktorom Šumsko gospodarskog društva „Hercegbosanske šume“ Nikolom Perkovićem. Radi se o Ugovoru o povjeravanju izvršavanja prava lova i mjera uzgoja i zaštite divljači u lovištima Hercegbosanske županije za lovnu 2024/25 godinu do stjecanja zakupa ili koncesije.

Ugovor je potpisan u skladu s županijskim Zakonom o lovstvu koji regulira gospodarenje lovištima na području Hercegbosanske županije. Podsjećamo, Zakon o lovstvu je usvojen na sjednici Skupštine Hercegbosanske županije u srpnju ove godine.

Ovim Ugovorom Ministarstvo, sukladno ovlastima iz članka 30. stavka (1), stavka (3) i stavka (4) Zakona o lovstvu (“Narodne novine Hercegbosanske županije”, broj: 6/24), povjerava korisniku državnih šuma izvršavanje prava lova i mjere uzgoja i zaštite divljači u lovištima Hercegbosanske županije: “Vran”, “Raduša – Ljubuša”, “Troglav”, “Šator – Glamoč” “Bunarić”, “Šator”, “Jadovnik”, “Gnjat”, “Klekovača – Drvar”. Ugovor se primjenjuje do kraja lovne 2024/2025 godine (do 31. ožujka 2025. godine).

Ugovor definira obveze korisnika lovišta u skladu s Zakonom o lovstvu i Pravilnicima iz ove oblasti, s ciljem osiguranja održivog gospodarenja lovištima i zaštite divljači, planiranja i organizacije lova, provođenja higijensko-zdravstvenih mjera, sigurnosti i edukacije.

Glavne obveze korisnika lovišta u navedenom razdoblju su zaštita i uzgoj divljači te uređenje lovišta, što će doprinijeti očuvanju biološke raznolikosti ekoloških sustava i ekološke ravnoteže prirodnih staništa divljači na području Hercegbosanske županije, navodi Vlada HBŽ.

Objava Potpisan Ugovor o gospodarenju lovištima na području Hercegbosanske županije pojavila se prvi puta na Tomislav City.

Izvor: ( tomislavcity.com / Treci.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima