Umjesto Thompsona, Maja Šuput će pjevati na proslavi Oluje

U Kninu će se ovog ponedjeljka svečano obilježiti Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, Dan hrvatskih branitelja i 29. godišnjica Vojno-redarstvene operacije Oluja, a borbeni avion Rafale će letjeti nad gradom.

Početak obilježavanja je planiran u 6:30 sati tradicionalnom budnicom, dok se dolazak uzvanika očekuje do 9:30 sati.

Svečano obilježavanje uključuje odavanje počasti poginulim hrvatskim braniteljima, ceremoniju podizanja zastave RH, prigodna obraćanja, letački program, svetu misu, zvonjavu crkvenih zvona te glazbeni program.

Tijekom zračnog programa bit će prelet MiG-a 21 u čast operacije Oluja, dok će posjetitelji moći razgledati zbor naoružanja i opreme na Kninskoj Ulici dr. Franje Tuđmana.

U večernjim satima održat će se koncert Mate Bulića i Maje Šuput na Trgu dr. Ante Starčevića.

Udruga hrvatskih branitelja Domovinskog rata ’91. kritizirala je najavu koncerta, ističući nedostatak domoljubnih tema u repertoaru izvođača.

Na kraju svečanosti, bit će održana minuta šutnje za poginule i nestale, a završetak će obilježiti nastup Maje Šuput.

Prema riječima Udruge, tradicionalno bi na proslavi trebao pjevati Marko Perković Thompson.

Originalni tekst preuzet sa: Tomislav City.

Izvor: ( tomislavcity.com / Treci.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima