Budimo svi „Zajedno za naš grad“

Ljudi velikog srca
Budimo svi „Zajedno za naš grad“

Prolazeći ulicama, pogotovo u predblagdansko vrijeme, možemo na svakom koraku uočiti žurbu i zaokupljenost većine ljudi. Nažalost, često ne primjećujemo one u manjini koji obično stoje negdje sa strane, koji žude za našom pomoći. Srećom, postoji Udruga „Zajedno za naš grad“ koja ih se sjeti svakog dana u godini.

Prostorije udruge „Zajedno za naš grad“ nalaze se blizu Lučkog mosta, a odnedavno tamo je postavljen i frižider za sve koji si ne mogu priuštiti kuhani obrok.

„Iz dana u dan, nažalost, sve više ljudi je gladno i ne mogu sebi priuštiti kuhani obrok. S obzirom na to da ima puno beskućnika, njima ne možemo nositi obroke na kućni prag, što inače radimo. Zato smo došli na ideju da postavimo frižider kako bi se mogli njime poslužiti svi kojima je potrebno“, izjavila je članica Udruge Alisa Hadžiomerović te napomenula kako je frižider namijenjen svima, ne samo beskućnicima, jer ima i ljudi koji se srame pitati pomoć, a gladni su.

Udruga je pokrenula akciju za pomoć Albaniji koja traje do 15. prosinca, a pomoći se može pozivom na broj 17015 čime se donira 2 KM.

„Ono što je zabrinjavajuće je da su, prije neki dan, u sat vremena pojedeni svi obroci iz frižidera. To pokazuje koliko je velika potreba za pomoći“, istaknuo je osnivač i predsjednik Udruge Nermin Mehić.

Primijetili su kako u predblagdansko vrijeme uvijek stiže najviše donacija te kako se tada građanima otvori srce.

„Maloprije su nas posjetile djevojke sa Sveučilišta u Mostaru koje su donirale paket prehrambenih proizvoda, to je prekrasno vidjeti i zahvalni smo svima na donacijama“, kazala je Hadžiomerović.

Udruga „Zajedno za naš grad“ započela je s radom 2015. godine kada su prikupljali pelene kako bi pomogli siromašnim obiteljima, a od tada aktivno rade i pomažu. Svakog dana odnose hranu starim samcima, a od prošlog mjeseca su uključili i samohrane majke s malom djecom. Raspolažu prostorijama za kuhanje i imaju zaposlenu kuharicu, pomoćnog kuhara i dostavljača.

Donirati se može uplatom na PayPal [email protected]. Uplate iz BiH na račun Udruge mogu se uplatiti na broj: 1610000130790058 (Raiffeisen Banka). Donacija prehrambenih proizvoda moguća je svakim radnim danom od 9 do 11 sati u prostorijama Udruge na adresi Ulica maršala Tita 177, blizu Pavarotti centra.

Osim donacija, svi se mogu uključiti i volontirati te s vozačem dostavljati obroke starim samcima i djeci Mostara.

Studenti i svi mladi ljudi naročito trebaju njegovati humanost i solidarnost jer na njima će ovaj svijet ostati, a iz udruge poručuju „zajedno se može mnogo“.

Ana Buratović

Uredništvo zadržava pravo cenzure u slučaju govora mržnje ili nepristojnog i neprikladnog govora.

Anketa

Koji medij najčešće pratite?

Mišljenje

doc. dr. sc. Marko Odak, prodekan za nastavu Filozofskog fakulteta
Studentski radio Live streaming
KLIKNI I
SLUŠAJ
Konekcija nije uspostavljena
Studentska
televizija
(youtube
channel)
Studentski
prilog
večernjeg
lista