Vlada ŽZH dala odgovor srednjoškolskom sindikatu

Vlada Županije Zapadnohercegovačke je reagovala na priopćenje Nezavisnog sindikata zaposlenih u srednjim školama ŽZH iz srijede ujutro.

U potpunosti prenosimo priopćenje Vlade ŽZH:

Vlada Županije Zapadnohercegovačke je održala sastanak s predstavnicima Nezavisnog sindikata zaposlenih u srednjim školama ŽZH u utorak, 24. rujna 2024. godine. Nakon drugog priopćenja Sindikata, Vlada se obratila javnosti radi potpune informacije.

Pregovori su počeli u ožujku 2024. godine, kada je Vlada ŽZH predložila povećanje plaća svim korisnicima Proračuna za 4%.

Vlada je nakon preraspodjela u Proračunu omogućila povećanje plaća za 7% i u 2025. godini, uz potpisivanje Kolektivnog ugovora na dvije godine.

Povećanje plaća od 7% je trenutno izvedivo, bez ugrožavanja stabilnosti Proračuna.

Sindikati su prihvatili ponudu Vlade, osim Sindikata srednjih škola ŽZH, koji traže veće povećanje.

Vlada zadržava prava uposlenika te će nastaviti poboljšavati status zaposlenika i obrazovni sistem.

Spremni smo za daljnje razgovore i pozivamo na potpisivanje novog Kolektivnog ugovora radi dobrobiti svih uključenih u obrazovni proces, posebno učenika srednjih škola.

Sindikat srednjih škola ŽZH: “Premijer Čović je rekao da svakako dobivamo više nego što zaslužujemo”

Objava Vlade ŽZH u odgovoru na sindikat srednjih škola prvi put je viđena na Grude Online.

Izvor: ( www.grude-online.info / Treci.ba )

DRUGI UPRAVO ČITAJU

Možda vas zanima